Praca masażysty- co warto o niej wiedzieć?

Masaże stanowią jedną z najbardziej znanych technik relaksacji. Należy jednak pamiętać, że oprócz swojej jasnej strony, posiadają one również swoje medyczne zadanie do wykonania. Masaż rehabilitacyjny nie zawsze jest przyjemny, dlatego nie warto w tej kwestii uogólniać wszystkich odczuwanych podczas masażu doznań.

CIEMNA STRONA MOCY
Wizyta w poradni rehabilitacyjnej zazwyczaj nie należy do przyjemności. Wykonywane przez masażystę masaże są energiczne i często powodują subiektywne doznania bólowe. Jednak, jak dowodzą badania dobrze i regularnie przeprowadzane masaże pozwalają na wyeliminowanie wielu objawów chorobowych układu kostno- stawowo- mięśniowego.

Masażem leczniczym zajmować mogą się jedynie profesjonaliści. Najczęściej oprócz fizjoterapeutów są to wysoce wykwalifikowani technicy masażu. Są to osoby, które ukończyły technikum profilowane, lub policealne studium zawodowe. Potwierdzeniem posiadanych przez nie umiejętności jest otrzymany na koniec szkoły dyplom. Zgodnie z obowiązującym prawem technik masażysta może trudnić się nie tylko masażem leczniczym, ale również relaksacyjnym.

MASAŻ RELAKSACYJNY
Większość wybieranych przez maieszkańców Poznania masaży relaksacyjnych opiera się na technikach masażu klasycznego. Podczas tego typu seansów masażysta ugniata, uciska i głaszcze spiętego ciało swojego klienta. W czasie masażu nie są jednak wykonywane energiczne ruchy, a także poprzeczne rozcierania (znajdują one zastosowanie w masażu leczniczym). Niektóre gabinety ponadto proponują połączenie masażu z aromaterapią. Znane od wielu wieków olejki eteryczne takie jak sandałowy, lawendowy, czy rozmarynowy wprawiają w dobry nastrój i pogłębiają uczucie relaksu. W czasie masażu masażysta powoduje nie tylko rozluźnienie mięśni, ale również zwiększenie ukrwienia zmienionych tkanek. Wywieranie odpowiedniego ucisku zmienia napięcia ściany naczyń krwionośnych, co przejawia się jako ich rozszerzenie i zwiększenie przepływu odżywczej krwi żylnej i tętniczej.

SZPITALNA RZECZYWISTOŚĆ
Technik masażysta zaproponować może jednak o wiele więcej typów masażu niż tylko klasyczny i leczniczy, zapraszamy na stronę internetową http://bodyactive.eu/masaz-relaksacyjny/. Do jego zadań należy również: masaż sportowy, profilaktyczny, czy kosmetyczny. Ponadto do zadań masażysty związanego z służbą zdrowia należy tworzenie planów zabiegowych oraz przeprowadzanie rozmów z pacjentami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *