Masaż tkanek głębokich

Masaże od wieków wykorzystywane są jako metody terapeutyczne. Doskonale sprawdzają się zarówno w walce z problemami natury fizycznej, jak i psychicznej. To, co je charakteryzuje, to skuteczne oddziaływanie na organizm, niekiedy bardzo dogłębne. A najlepszym tego przykładem jest masaż tkanek głębokich.

Wskazania do masażu

Tego typu masaże szczególnie polecane są osobom, które odczuwają chroniczne zmęczenie organizmu, przewlekłe bóle mięśni, czy też mają problemy z utrzymaniem prawidłowej postawy ciała. Poza tym doskonale sprawdzają się również w regeneracji organizmu i rehabilitacji po przebytych urazach. Należy przy tym pamiętać, że ten typ masażu zawsze należy skonsultować ze specjalistą, gdyż ma on charakter leczniczy.

Masaż, który działa wgłąb

Jak żaden inny, tak masaż tkanek głębokich oddziałuje na głębsze partie mięśni wraz z tkanką łączną. Nie należy się jednak obawiać, że jest on bolesny. Wręcz przeciwnie, masażysta wykonuje go w sposób niezwykle delikatny. To wiedza o sposobie ułożenia dłoni oraz precyzja wywierania nacisku na określone punkty ciała sprawiają, że siła masażu sięga tak głęboko. Poza tym masażysta dostosowuje tu siłę nacisku do indywidualnych predyspozycji pacjenta, dbając o jego komfort od początku do końca.

Specyficzna technika

Ten rodzaj masażu różni się od pozostałych wykorzystywaną techniką. Każdy ruch wykonywany jest tutaj powoli, a ilość środka poślizgowego jest niewielka. Co więcej nacisk na poszczególne punkty ciała odbywa się pod kątem 45 stopni. Dzięki temu masa tkankowa zostaje odpowiednio rozciągnięta, a naczynia krwionośne oraz nerwy optymalnie pobudzone do pracy. Ruch podłużny, dekompresja stawów, masaż poprzeczny – wybór technik jest tutaj ogromny. O zastosowaniu konkretnej zawsze decyduje masażysta.

Specjalistyczne przygotowanie

Aby móc wykonywać takie masaże, terapeuta musi przejść specjalistyczne szkolenie i posiadać niezwykłą wrażliwość palpacyjną. Wyczuwanie zmian napięcia, wyszukiwanie bruzd mięśniowych, czy zdolność oceny, kiedy tkanka znajduje się na pograniczu przestymulowania – to umiejętności, które musi posiadać.

Skuteczny masaż to taki, który dobrany jest do naszych potrzeb i który wykonany jest zgodnie z jego techniką. Dlatego zawsze należy wybierać masażystę, który posiada odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie.

Dodaj komentarz