Makijaż permanentny brwi

Odpowiedni dla danego rodzaju twarzy kształt brwi, może dodać jej bardzo dużo uroku. Ich depilacja lub regulacja nie zawsze jest jednak udana, a co więcej – jej efekty bardzo szybko ulegają zmianie. Rozwiązaniem stać się może makijaż permanentny brwi.

Idealny kształt brwi

Wiadomo, że posiadany kształt brwi bardzo rzadko jest taki, jaki się sobie wymarzyło. Do tego, najczęściej brwi rosną nieregularnie, a ich częste regulowanie znacznie osłabia włoski. Wtedy stają się one rzadsze i trochę jaśniejsze. Farbowanie (na przykład henną), daje krótkotrwały efekt, bo włoski brwi żyją mniej więcej cztery tygodnie. Ponadto, bardzo często w łuku brwiowym zdarzają się „prześwity”, na których przestały one po prostu odrastać. Dzięki makijażowi permanentnemu, można trwale zarysować kształt, który będzie najbardziej pasował do typu urody. Później, trzeba będzie tylko usuwać włoski, które znajdą się poza jego obrębem. Jest to bardzo wygodne i efektywne rozwiązanie. Zabieg zaczyna się od tego, że najpierw kształt rysuje się za pomocą kredki. Kiedy będzie on pasował klientce, przystępuje się do wprowadzania w warstwę skóry pigmentu. Jego kolor zawsze dobierany jest indywidualnie. Pigmentowanie jest obecnie na tyle precyzyjne, że efekt całości jest bardzo naturalny.

Procedura

Przebieg zabiegu ze zdjęciami dostępny na: http://www.make-upwroc.pl/zabiegi/

Przed zabiegiem, brwi nie należy depilować przez okres około jednego miesiąca. Dzięki temu można dobrać kształt pigmentacji do naturalnej linii włosków brwi. Przygotowując się do procedury, skórę trzeba peelingować i nawilżać, a zbyt tłustą – oczyścić (np. maseczkami). Dobrym pomysłem jest poddanie się zabiegowi mikrodermabrazji. Dzięki niemu skóra staje się nawilżona, gładka i elastyczna. Dobrze przygotowana, zapewnia dobre wchłanianie się pigmentu i pozwala na wykonanie precyzyjnego rysunku. Wtedy też efekt wykonania makijażu permanentnego jest wyrazisty, a kolor długo się utrzymuje.Po przeprowadzonym zabiegu, trzeba liczyć się z tym, że zabarwienie pigmentu będzie bardzo intensywne przez około tydzień, później jednak odpowiednio zblednie. W tym czasie brwi trzeba traktować z dużą delikatnością – nie można ich trzeć, ani przesadnie moczyć, wykluczone jest także kontakt z mydłem i kosmetykami do malowania. Przez kilka pierwszych dni nie powinno się korzystać z basenu, solarium i zabiegów SPA. Ważne jest także, by w tym okresie brwi (i skórę wokół nich) należycie nawilżać. W przypadku nie przestrzegania wymienionych zaleceń, mogą wystąpić odbarwienia. Po kompletnym zagojeniu się skóry, nadal należy unikać mocnego opalania i agresywnych peelingów w miejscu makijażu trwałego, radzą specjaliści z Wrocławia.

Dodaj komentarz